حزقیال – فرضیه فضانوردان باستانی باطل است . بخش ۱

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

17 پاسخ

 1. hadi گفت:

  سلام برادر..
  جناب حزقیال پیغمبر بودند شکی درش نیست ولی پشت سر تمام پیامبران بنی اسرائیل دروغ زیاد گفتن خصوصا کسایی که اسم ورسمی هم داشتند….
  نمونش جناب سلیمان (ع)

 2. Ariyan گفت:

  خدارو شکر همه چیز اینجا باطل هست بجز دین و مذهب اونم البته فقط اسلام و البته فقط شیعه و البته فقط شیعه ۱۲ امامی ، ما بقی کلا همه چیز باطل هست چه علم چه فرضیه های این چنین مثل فضانوردان باستان و … کاش می شد این قدر که زمان خرج به اصطلاح اثبات باطل بودن این نظریات میگذارید ، یکمم وقت برای دین و مذهب می گذاشتید تا آن ها را نیز بررسی کنیم !

  • سامان هادی پور گفت:

   با سلام و ادب .
   دوست عزیز اجباری بر پذیرش این موارد از سوی شما نیست
   شما هم میتوانید به خود زحمت داده به نقد چیزی بپردازید که گمان دارید حقیقتی در آن پنهان است ، کسی جلوی شما رو نگرفته دوست عزیز.
   موفق و سربلند باشید
   در پناه حق
   یاعلی

 3. hadi گفت:

  سلام برادر خوبید ؟
  بله خوندم فهرست رو ….کامله…
  فقط تذکری به دوستان منتقد بدم به عنوان کسی که کمی درمورد فرماسونری تحقیق کردم بگم که بیشتراتفاقات بد دنیا زیرسراینا هستن پس وقت گذاشتن بهشون لازمه

 4. هژیر گفت:

  با سلام ظاهرا زحمت زیادی برای تهیه مطلب کشیدین ولی صحبت های شما از ادعاهای طرفداران فرضیه فضانوردان بهتر نیست لازم بود یکم بیشتر زمان میزاشتین شاید به جایی می رسیدین . الان شما چیکار کردین مثلا ؟ اول اومدین گفتین کتاب تحریف شدس بعد خودتون بهش استاد کردین مثلا تو بالابودن دقت توصیفات حزقیل . بعد اومدین گفتین دیدگاه این افراد اشتباس ولی دیدگاه خودتون رو ننوشتین . خب این برخورد چگونه بوده ؟ دوحالت داره یا شما معتقدین که خدا و فرستاده هایش به وسله نقلیه نیاز ندارن که در این صورت این همه نور و آتش چشمک زن و …. لازم نبود یهو ظاهر میشدن و حرفشون رو میگفتن بعد خدافظی غیب میشدن . یا اینکه در دنیای ما خدا یا فرستاده هایش قوانین مادی رو زیر پا نمیزارن و از یک وسیله برای جابجایی رسولانشان استفاده کردن . الان دیدگاه شما کدوم حالت رو پوشش میده ؟
  این توصیفاتی که حزقیل گفته فقط یک چنتا افکت از طرف خدا واسه جالب کردن قضیست ؟ یا فقط یه مشعل تو دستش بوده که گم نشه ؟

  • سامان هادی پور گفت:

   پاسخ دوست عزیز ، آقای یوسف ظریف:

   با سلام و تشکر بابت وقتی که به مطالعه مطالب ما اختصاص دادید،
   بله ما کتاب حزقیال رو به عنوان یک کتاب مذهبی معتبر و قابل اعتماد رد کردیم. بعد گفتیم گرچه کتاب به لحاظ دینی مشکل داره، اما به عنوان یک متن تاریخی که میشه بررسیش کرد و در ادامه همین کار رو هم کردیم.
   در این باره که دیدگاه خودمون رو ننوشتیم، شما تصور بفرمایید دانش آموزان یک کلاس در حال یافتن راه حل یک مسئله هستند. شخص اولی پاسخی ارائه می دهد. نفر دوم با دلیل، جواب نفر اولی را رد می کند. اما در این وضعیت آیا سایر دانش آموزان باید توقع داشته باشند که شخص دومی پاسخی نیز در آستین داشته باشد؟ ما در این مقاله و هر مقاله دیگری از این نوع به بررسی و نقد ادعای مستند «بیگانگان باستانی» پرداختیم ولی عقیده کلی ما رو میشه از بررسی مقالات سایت متوجه شد.

   قبل از ارائه فرضیه فضانوردان باستانی، مردم در قرن اول میلادی راجع به مکاشفه حزقیال چه ذهنیتی داشته اند؟ در قرن پانزدهم چطور؟ پس قبل از ظهور آقای اریک فون دانیکن، کتاب حزقیال موجود بود و مردم مطالعه می کردند و هرگز منتظر به دنیا آمدن آقای فون دانیکن و بلومریچ نماندند، دوست عزیز.

   فون دانیکن آمد و برداشت خود را ارائه داد، ما هم در ادامه دلایلش را با استناداتی بررسی کردیم و گفتیم با شواهد جور در نمیاد.
   ولی اگه دنبال نظر شخصی من هستی باید به شما دوست عزیز بگم نمیدونم تا حالا خدا رو دیدی یا نه، اما من که تا حالا ندیدم و مطمئن هستم حزقیال هم ندیده. اگه خدا با بشقاب پرنده میومد، که باید تو قرن اول میلادی هم پیامبرانی داشتیم، تو قرن سوم و چهارم هم همین طور. تو قرن دهم میلادی خدا با کدوم شخص ملاقات می کرده؟ پیامبرای قرون وسطا کیا بودن؟
   خدا اگه باشه اونقدر جلال و جبروت داره که نیاز به بشقاب پرنده نداشته باشه. جالبه که انسان بخواد به وجود خدا اعتقاد داشته باشه و بعد اونو الزاماً یک پله پیشرفته تر از خودش بدونه. خدای مورد اعتقاد من اونقدر ابهت داره که من قادر نیستم براش حد و مرز تعریف کنم که بعد بگم دستگاه و بارگاهش در چه حده و . . .
   موفق باشی دوست عزیز.

 5. lvlan گفت:

  تورات به طور کلی تحریف نشده و بعضی از بخش های اون درسته! مثل نام پیامبران و حوادث زندگیشون چون در قرآن هم با کمی تفاوت یا منطبق با اون تکرار شده! مهم این نیست که بخواهیم حرف حزقیال رو با حرف یک محقق انطباق بدیم تا اونو بسنجیم و رد یا قبول کنیم، مهم اینه که بدونیم حزقیال چیزه عجیبی دیده، سخن از عرش و فرشته هم توو قرآن هست! واقعا آیا اون فرازمینی ها رو ملاقات کرده؟ آیا ما توسط فرازمینی ها خلق شدیم و بعدا فرازمینی ها به وسیله برخی اشخاص به طور غیر مستقیم با فرستادن پیام هایی در پی ایجاد قوانین مختلف در جوامع انسانی بودن؟ در هر صورت کتاب حزقیال مخصوصا بخش اولش عجیبه چون هزاران سال قبل نوشته شده و کلمات و توصیفات واقعا عجیبه! فرود خداوند در ابر بر روی معبد یا در بیابان به کرات در تورات نقل شده و تنها حزقیال اینو ندیده! در هر صورت امکان یک وجود فرازمینی با حیات همیشگی وجود داره! شاید چیزی که حزقیال دیده تنها یک تصویر به اراده خداوند برای نشان دادن جلال و عظمتش به حزقیال بوده! امام صادق میفرمایند هدف قرآن از آوردن عرش خداوند و حمل توسط فرشتگانی با دو سه یا چهار بال، قدرت و عظمت خداوند است.
  در هر صورت بحث جالب و عجیبی است، حتی از دیدگاه اهل تسنن خدا رو در روز قیامت شبیه انسان فرض میکنن که بر کرسی نشسته است که با گفته حزقیال هم شباهت زیادی دارد.
  یا علی، خدا خود داناتر است!
  راستی….!!!
  اگه فرازمینی ها ما و همه حیات روی زمین را به وجود آورده باشند چی؟!!!!

 6. nadarad گفت:

  خداوند شفای عاجل و کامل عنایت فرماید انشالله . به جون هم افتادید که چی بشه ؟کارو زندگی ندارید شما؟

 7. علي گفت:

  سلام
  من هم با دوستمون lvlan موافق هستم و به نقد از نقد شما! بايد عرض كنم در فصول آينده اين مستند، بسياري مدارك و شواهد ارائه مي شود كه فرضيه هاي فصول قبل رو تصديق ميكند. شواهد و مداركي از قبيل سنگ نوشته ها،بناهاي تاريخي كه ساختش حتي با تكنولوژي قرن ۲۱ نيز ممكن نيست و شهود عيني از سالهاي اخير مبني بر برخورد با اشياي پرنده عجيب با ويژگي هاي خاص و …
  اگر بتوان يك، دو و يا چند فرضيه رو با دليل رد كرد باز هم صدها مدرك ديگر موجود است كه هيچ منطقي قادر به رد كردن آن نيست و به ناچار ميبايست پذيرفت و اذعان كرد كه قطعاً موجودي با علم و تكنولوژي بسيار بسيار فراتر از حتي بشر امروز، در گذشته در روند پيدايش و زندگي انسان دخالت داشته است.

 8. با سلام
  در فلسفه آفرینش تمام کتب ادیان (قرآن- تورات -عهد عتیق -احادیث) از نکته ای صحبت میکند ؟!
  که ما انسان ها را از ؟؟؟؟ به روی سیاره زمین آوردن یا ما را از عناصر زمین همان گل ساختند ,
  در جای به نام باغ عدن در منطقه ای گمنام در محدوده ای به وسعت خاورمیانه ,
  خداوند در میان آدم و حوا در باغ عدن به راحتی در رفت و آمد بود و با آنها بدون هیچ پرده ای سخن می گفت,
  تا اینکه آدم و حوا به هر علتی از میوه درخت معرفت خیر و شر خوردند ,
  آنها به آگاهی رسیدند بیدار شدند ,
  و خداوند از پوشش بدن آنها با برگ و خجالت کشیدن آنها متوجه بیداری آنها شد,
  از آنها پرسید چرا خود را از من پنهان کردید و چه کسی به شما گفته است شما ها عریان هستید ؟ ,
  و در آخر خداوند آنها را از باغ عدن به بیرون راند ,
  باورتان میشود این داستان را نه ذکریا ستچین و اریک فون دنیکن و نه هیچ دولت و سازمانی مخفی نگفته اند .
  این حقیقت به صراحت در ادیان مختلف که یکتا پرست هستند گفته شده است .

 9. AAa گفت:

  من فقط اومدم پاسخ بدم😅

 10. کامبیز گفت:

  با سلام
  به نظر من نظریه فضانوردان باستانی یا نظریه سفر نسل آینده بشر به ادوار گذشته ، خیلی منطقی تر از داستان خلق آدم از دیدگاه دینی و مذهبیه و حتی نظریه تکامل تدریجیه. بخصوص جهش خیلی عجیب و تقریبا ناباورانه ی علمی و تکنییکی انسانهای وحشی اولیه به موجوداتی خلاق و هوشمند و متمدن.
  و اگه بنا بر رد نظریات جدید با این روش استدلالی نویسنده ی محترم باشه ، نه تنها معجزات پیامبر مثل شق القمر و بخصوص معراج ایشون بسادگی قابل رد و تشکیکه ، بلکه خود قران رو هم میشه یک کتاب تحریف شده (در جریان جمع آوری و بازنویسی قرآن در زمان خلافت عثمان) فرض کرد. چون تنها دلیل ما بر تحریف نشدن قرآن، آیه ای از همین کتابه !!!
  پس به عقیده ی حقیر یک انسان اندیشمند بایستی در تمام مسائل باید بدور از تعصبات و وابستگی های دینی، اعتقادی و جهان شمول غور و اندیشه کنه و هیچ نظریه و فکر جدیدی رو به صرف منطبق نبودن با دانسته ها و شنیده ها و باورهای قبلی رد نکنه.
  موفق و پاینده باشید

 11. کاوه گفت:

  فرض رو بر این بذاریم که فون دانیکن به عمد غلط تفسیر کرده. زکریا سیچین هم غلط بوده؟ نایل آرمسترانگ هم دروغ میگفت؟ تلسکوپ هابل هم از ساختارها و سازه های روی ونوس هم دروغ میگه؟ آپولو ۲۰ هم دروغ بوده؟ صحبتهای ادگار میچل هم دروغ بوده؟ چرا مذهب نمیخواد بپذیره که خدایی نیست؟ مذهب اگه راست میگه انساندوسته چرا به انسانها دروغ میگه؟ پروفسور هارالد کاوتز وللا هم درباره بلاک گو دروغ میگه؟ درست سرمایه های زیادی در مذهبی و شستشوی مغزی بشریت وجود داره ولی بهتره انسانیت جاش رو بگیره و مذهب هم به انسانهای واقعگرا بپیونده

 12. علی گفت:

  واقعا که مسخره هست.شما واقعا فک نمی کنین دارین شبیه بچه کوچولو ها فک می کنین؟آدمک های فضایی همه کار بر روی زمین کردن و رفتن؟حتمن منار جنبان هم آدم فضایی ها ساختن.ما نباید تا مدارک کامل نداریم چیزی رو رد یا اثبات کنیم.شما می خواهین به زور آدم فضایی ها رو بچپونین توی هر چیزی که دلیلش رو نمی دو نیت و بعد رنگ علم هم بهش میزنین ولی در اصل خرافات ست.خرافات مهم که پشتیبان اون هم فیلم ها و کتاب ها هستن.اون قدر فیلم ها توب رفتار های انسان تاثیرات ژرفی داره که نمی تونین باور کنین.من نمیگم آدم فضایی ها وجود دارن یا ندارن.من میگم بهتره به دنبال جواب های نزدیک تری توی زمین باشیم تا بعد بریم سراغ آدم کوتوله های سبز فضایی.در ضمن اون هایی هم که می گن مذهب برای شست و شوی مغزی هست و فلان و بهمان هست معلوم هست که لای این کتب هم باز نکردن.دین شناسا و نظریه پردازان بزرگ جرئت ابطال اسلام رو ندارن شما که دیگه جای خود دارین.

 13. عارف گفت:

  سلام من از قصد و نیت شما در این سایت آگاه شدم و کمی به ایمان به خدای ادیان برگشتم و از قصد و نیت نظم نوین ی که شما از آن پرده برداشتید هم آگاهی کوچکی یافتم> اما در اینجا از شما تقاضا دارم به سوالاتی مثل دوستمون کاوه هم پاسخ بدید منظورم بررسی این اتفاقات و رویت پدیده های فرا بشری هستند چون من میخوام متوجه بشم همه اینها یک نوع بازی هستند یا اساسا وجود موجودات فضایی واقعیت دارن؟ پدیده هایی مثل ۱٫سیاره زهره ۲٫پدیده های دیده شده در ماموریت های آپولو در کره ماه ۳٫ماموریت سرپو ۴٫ واقعه رازول ۵٫و هر انچه که شما بهتر از من میدانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =