ساکنـین هوشـمند کائـنات – بخش چهارم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

2 پاسخ

  1. محمد صادق گفت:

    سلام و خسته نباشید فراوان.من هم با نظر شما مبنی بر اینکه این موجودات گروهی از اجنه هستند موافقم.زیرا در قرآن آیه ی مبارکی هست که میفرماید بودند مردانی از انس که به مردانی از جن پناه میبردند.این موجودات که به ظاهر میگویند فرازمینی همان اجنه هستند و اهداف پلیدی دارند.با تشکر از شما

  2. احسان غلامی گفت:

    با تشکر از مطالب طولانی و مدید شما، متاسفانه عدم اشرافیت کامل شما به قرآن کریم و علاقه شما به بحث پر هیجان وجذاب اجنه باعث شده خیلی از مسائل و نکات ریز قرآنی را از عمد یا سهو به نفع نظریه خودتان کنار بگذارید و البته که اینکار منجر به نتیجه گیری نادرستی می شود.ضرر این کار در اینست که بسیاری هم ممکن است با مطالعه این مقالات دچار این برداشت های اشتباه و کج فهمی ها بشوند.
    تفاوت و تمیز بین دابة، جن، فرشته و انسان در آیات قرآنی بسیار واضح است. احتمالا تفسیر المیزانی که توسط شما بزرگوار خوانده شده با کتابی که تحت عنوان تفسیر المیزان در درست ما هست متفاوته! چون در کتابی که ما مطالعه میکنیم نظر علامه بزرگوار در رابطه با دابة و موجودات هوشمند فرا زمینی بسیار واضح است و البته همینطور در تفسیر نمونه و سایر تفاسیر عظیم شیعه و سنی.
    به شما پیشنهاد می کنم نظرات دانشمندان شیعه معاصر که مسلط به علوم روز و البته آشنا با قرآن هستند را مثل آقای دکتر امیدیانی یا جناب حجت الاسلام مسترحمی و البته تیم رفع شبهات علمی آیت الله سبحانی را بدون حب و بغض مطالعه بفرمایید شاید هدایت کننده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =