حقيقت خاموش
جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه , چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا (۱) وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا (۲) وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا (۳) وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا (۴) وَالسَّمَاء وَمَا بَنَاهَا (۵) وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا (۶) وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا (۷) فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا (۸) قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا (۹) وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا (۱۰)

سوگند به خورشيد و تابندگى‏اش (۱) سوگند به ماه چون پى [خورشيد] رود (۲) سوگند به روز چون [زمين را] روشن گرداند (۳) سوگند به شب چو پرده بر آن پوشد (۴) سوگند به آسمان و آن كس كه آن را برافراشت (۵) سوگند به زمين و آن كس كه آن را گسترد (۶) سوگند به نفس و آن كس كه آن را درست كرد (۷) سپس پليدكارى و پرهيزگارى‏اش را به آن الهام كرد (۸) كه هر كس آن را پاك گردانيد قطعا رستگار شد (۹)  و هر كه آلوده‏اش ساخت قطعا درباخت (۱۰) 

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

تاثیرات ماه

ماه نیز دارای جاذبه بسیار بزرگی است و نیروی جاذبه آن دائما بر زمین تاثر می گذارد.

آب موجود در اقیانوسها و دریاهای سطح زمین همانند لباس گشادی است که زمین در بر کرده است و نیروی جاذبه ماه باعث می شود که این لباس دائم حرکت کرده و کشیده شود و در طول هر ماه جزر و مدهای مختلفی ایجاد شود.

ماه در هر 27.3 روز یکبار به دور زمین می چرخد و در تمام این مدت هم فقط یک روی و سمت خود را به ما نشان می دهد . ولی در عوض زمین در هر 24.8 ساعت یکبار تمام روی خود را به ماه نشان می دهد. این یعنی اینکه تمام آبهای روی سطح زمین به طرف ماه کشیده می شوند. مد بلند آب در طول سواحلی که تحت کشش جاذبه ماه قرار می گیرند هر روز 48 دقیقه دیرتر از روز پیش اتفاق می افتد.

                      

قطره قطره اقیانوسها تحت تاثیر این نیروی جاذبه ماه قرار دارند و تمام جانوران و گیاهانی که در این آبها زندگی می کنند از این ریتم و تناوبها آگاه می باشند. اصلا حیات و ممات تمام موجوداتی که در طول این سواحل زندگی می کنند به آگاهی از این ریتم و تناوب جزر و مد بستگی دارد. زیست شناسان متوجه شده اند که این موجودات حتی در محیط آزمایشگاهی و بسیار دورتر از موطن اصلی خود نیز از این ریتم آگاه بوده و آن را به خاطر می آورند.

           

ریتمهای قمری آنقدر به روز های خورشیدی نزدیک هستند که می توان آنها را تحت طبقه بندی روزگرد قرار داد. اما ماه یک ریتم دیگر هم دارد که حدود یک ماه طول می کشد. ما به آن سبب می توانیم ماه را ببینیم که نور خورشید توسط او منعکس می شود و مساحتی از ماه که هر روز برای ما قابل رویت است متغیر بوده و بستگی به موقعیت ماه نسبین به زمین و خورشید دارد. شکلهای متغیر ماه (اهله ماه) دوره تناوبی معادل 29.5 روز دارند. در طی این دوره تناوب،دوبار خورشید و ماه با زمین در یک راستا قرار می گیرند و نیروی جاذبه آنها با هم جمع می شود. در این دو شب مدهایی بوجود می آید که از سایر مدها بزرگتر است ( یکی در ماه کامل و دیگری در هلال اول ماه)، دو بار هم جاذبه این دو جرم آسمانی یکدیگر تا حدودی خنثی کرده و مدهای بسیار کمتر و ملایمتری را مشاهده می کنیم .(در تربیع اول و تربیع ثانی)

جانداران دریایی به شدت تحت تاثیر این دوره تناوبند و زیست شناسان در این رابطه به کشفهای عجیب و تکان دهنده ای دست پیدا کرده اند.

امروزه مشخص شده که این فقط موجودات دریایی و آبزی نیستند که تحت تاثیر ماه قرار دارند بلکه موجوداتی که در خشکی زندگی می کنند هم بسیار تحت تاثیر این نیرو قرار دارند. جالب اینکه مشخص شده که موجودات به تغییراتی که در میدان مغناطیسی زمین با توجه به حرکت ماه و خورشید نیز روی می دهد، حساس بوده و واکنش نشان می دهند.

 

در مورد انسانها نیز بررسی های آماری نشان می دهد که بیشتر تولدها در روزهایی روی می دهد که ماه رو به کوچک شدن است. نقطه اوج تعداد تولدهای نوزادان دقیقا بعد از بدر کامل ماه  استوا نقطه حضیض آن در هلال ماه جدید قرار دارد. تاریخ تولد به تاریخ آبستنی بستگی دارد و ان نیز به زمان قاعدگی بستگی دارد. طول متوسط دوره زنانگی تقریبا با مدت زمان میان دو بدر متوالی برابر است.

جدیدا تحقیقات و کشفیات جالبی در رابطه با قاعده و تخم گذاری در زنان و ارتباط آن با ماه انجام گرفته است. میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید.


http://www.athenainstitute.com/sciencelinks/lunarandmenst.html

http://www.moonandearthconnections.com/menstruationbooklets.htm


  

تحقیقات آماری نشان می دهد که اختلالات روانی در بیماران اعصاب و روان و جتی آمارهای قتل و جنایت در شبهایی که ماه کامل است بیشتر است. مشخص است که ماه از طریق نور خود، جاذبه خود و تغییراتی که درمیدان مغناطیسی ایجاد می کند بر ما نیز تاثیر می گذارد.

شبهای مهتابی خاصیتی دارند که بروی برخی از مردم به صورتهای عجیبی اثر می گذارند. لغت "ماه زده" ارتباطی بین جنون و دیوانگی و ماه را القا می کند. در زبان انگلیسی و فرانسه به دیوانگان (لوناتیک)(ماده زده) گفته می شود.حتی در قدیم چنان به این مسئله که امروز برای ما خرافی به نظر می رسد باور داشتند که آن را در قانون هم وارد کرده بودند .مثلا در دادگاه های انگلستان بین دیوانگان و ماه زدگان در صورت بروز جرم و جنایتی تفاوت قائل می شدند و جنایاتی که در بدر کامل ماه انجام می شد از تخفیف مجازات برخوردار می شدند. مدیران تیمارستانها همیشه از آثار شبهای مهتابی بروی دیوانگان می ترسیدند. حتی برای جلوگیری از بروز شورش در تیمارستانها در چنین شبهایی ، بیماران را حبس کرده و از قبل کتک می زدند.

 

این لینک را مطالعه کنید:
http://innerself.com/content/self-help/personal-growth/astrology/moonlunar/4462-full-moon-a-human-behavior.html

دکترلئونارد راویتز "Leonard Ravitz "  ،عصب شناس و روانپزشک معروفی است که درباره ارتباط فیزیولوژیک مستقیم میان ماه و انسان تحقیقات جالبی کرده است. او سالهای زیادی به اندازه گیری اختلاف پتانسیل بین سر و سینه بیماران مختلف روانی،مشغول شد.او این آزمایشات را بروی مردم عادی نیز انجام داد.او کشف کرد که همه مردم دارای یک الگو و طرح دوره ای هستند که هر روز تغییر می کند و بیشترین اختلاف پتانسیل بین سر و سینه زمانی بوجود می آید که ماه کامل است.

در بیماران روانی این اختلاف پتانسیل شدید تر و چشمگیر تر است.عقیده شخصی او این بود که چون ماه میدان مغناطیسی زمین را دگرگون می کند این تغییرات در افرادی که تعادل روانی ندارند،بحرانها و جنون های روانی شدیدی را ایجاد میکند.
 او در کتاب خود می گوید.ما،علاوه بر جنبه های مختلفی که داریم از یک جنبه یک ماشین الکتریکی هستیم که منابع انرژی درونی ما ممکن است توسط عوامل متناوب کیهانی (مانند نیروهایی که از ماه اعمال می شود) که دست اندر کار تشدید عدم تعادلها و تعارضهای موجود می باشد، تحریک شوند.

  

میتوانید از لینک های زیر نیز استفاده کنید:

http://en.wikipedia.org/wiki/L-Field

http://www.wrf.org/men-women-medicine/dr-harold-s-burr.php

http://www.gothicimage.co.uk/books/weathermoon1.html

ارتباطات فیزیولوژیک دیگری نیز بین انسان و ماه وجود دارد. ادعا شده است که مرگهای ناشی از سل ریوی در طول هفت روز پیش از بدر اتفاق می افتد. دلیل آن شاید این باشد که PH خون به دوره های قمری وابستگی داشته باشد.
یک دانشمند و پزشک آلمانی به نام هیلمار هکرت " Hilmar Heckert "  ارتباطی بین ذات الریه، مقدار اسید اوریک خون و حتی زمان مرگ را گزارش کرده است.

به لینک زیر مراجعه کتید:
http://books.google.com/books/about/Lunationsrhythmen_des_menschlichen_Organ.html?id=ATo_AAAAYAAJ

                            

  تاثیرات خورشید


                       

 آنچه که امروز مشخص شده است این است که بر خلاف تصورات پیشین ما فضایی که در ماوراء جو زمین قرار دارد، ابدا یک فضای تهی و خلا نیست بلکه مالامال از  نیروهایی است که از سایر ستارگان به زمین می رسد. قویترین این اثرها را ستاره خورشید بروی ما می گذارد.

خورشید توده متراکمی است از ماده متشعشع با حجمی چند میلیون برابر زمین و دائما در حال انفجار و غلیان کردن است.در هر ثانیه بیش از چهار میلیون تن از هیدروژن موجود در خورشید طی انفجارهای هسته ای که در نزدیکی هسته خورشید روی می دهد با دمایی معادل 13 میلیون درجه سانتی گراد نابود می شود.

                    

با این عمل فواره هایی از آتش هزاران کیلومتر به درون فضای لا یتناهی پرتاب می شود. در این جهنم دائمی و غیر قابل تصور اتمها به الکترونها و پروتونها تجزیه شده و به صورت طوفانهایی به درون فضا هجوم می آورند و تمام سیاره ها منجمله زمین را تحت تاثیر خود قرار می دهند و به شدت با آنها برخورد می کنند. زمین کاملا درون این جو خورشیدی قرار دارد و دائما در معرض تغییراتی است که در سطح خورشید روی می دهد. نقاطی مانند لک و پیس بروی سطح خورشید وجود دارد که فعالیتی بیشتر از سایر نقاط آن دارند.

                         

هر یک از این لکه ها از زمین بزرگتر هستند و زمانی که گسترش می یابند و بزرگ می شوند هوای خورشید طوفانی شده و در جو زمین هم طوفانهای خورشیدی بوجود می آورند.


                             

در زمانی که این طوفانها روی می دهند اختلالتی در ایستگاه ها و دستگاه های مخابراتی و رادیویی و تلوزیونی ما روی می دهد و ما از آنها آگاه می شویم و مناظر مسحور کننده شفقهای قطبی را نیز در این زمانها در قطبهای مغناطیسی زمین مشاهده می کنیم. این طوفانها آثار شدید نیز بر آب و هوای سیاره زمین می گذارند و در اقیانوسها گردباد و در خشکیها ضد گردباد ایجاد می کنند. ماه نیز می تواند با منحرف کردن این طوفانهای خورشیدی زاویه برخورد این ذرات پر انرژی به زمین را تغییر داده و از این جهت موثر واقع شود.

                               

مشخص شده است که این فعالیتها و طوفانهای خورشیدی دارای دوره تناوبهای تقریبا منظمی نیز هستند. در سال 1801 میلادی سر جان هرشل " Sir John Herschel " کشف کرد که این طوفانهای خورشیدی دارای دوره تناوبی 11 ساله هستند و این کشف او امروزه نیز تائید شده است.

  معلوم شده است که میان این دوره تناوب لکه های خورشیدی و ضخامت حلقه های سالانه درختان، سطح آب دریاچه ویکتوریا، تعداد کوه های یخی شناور، وقوع خشکسالی و قحطی در هندوستان و ... ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. بررسی های انجام شده بروی لایه های یخی و لایه های گل و لای محبوس شده در آنها نشان می دهد که این دوره تناوب 11 ساله حتی در دوره های ماقبل گامبرین وجود داشته است.

              


      


              

تجزیه و تحلیلهای دقیقتر حتی دوره تناوبهای دقیقتر دیگری را نیز در این رابطه مشخص کرده است.مثلا تجزیه تجلیلهای کامپیوتری در نیومکزیکو نشان داده است که ،نقطه اوج منحنی دوره تناوب 11 ساله خورشید در حدود چهل سال به تدریج بالاتر و بالاتر می رود و آنگاه پائین می آید و یک سیکل و ریتم 80 یا 90 ساله ای را بوجود می آورد.گیاه شناسی به نام شنل Schnelle که تاریخ ظاهر شدن اولین شکوفه های گل حسرت را در فرانکفورت آلمان در سالهای 1870 تا 1950 ثبت می کرد،کشف کرد که تاریخ این شکوفه زدنها یک منحنی آرام را بوجود می آورد.در مدت چهل سال اول،گلها همواره قبل از 4 اسفند پدیدار می شدند،اما پس از سال 1910 دیرتر و دیرتر شکوفه زدند تا اینکه در سال 1925 تقریبا دو ماه عقب افتادند.از آن به بعد مجددا جهت انحراف را عوض کردند و به تدریج تا سال 1950 دو ماه تمام جلو افتادند. داده های آماری نشان می دهد که حتی زمین لرزه هایی که در طی قرون گذشته در کشور شیلی اتفاق افتاده است از این الگو و دوره تناوب پیروی کرده است.به نمودارهای زیر توجه کنید.


         

      


http://msimmons.wikispaces.com/Sunspot+Activity+Graphs

این نمودار ارتباط فعالیتهای خورشیدی و تغییراتی میدان مغناطیس زمین را نشان می دهد:


  

این نمودار ارتباط فعالیتهای خورشیدی و تغییرات دمایی در آب و هوای زمین را نشان می دهد:

  

این نمودار ارتباط فعالیتهای خورشیدی و تغییراتی در میانگین بارندگی های سالانه را نشان می دهد:

  

مشخص شده است که فعالیتهای خورشیدی و تغییرات مغناطیسی که ایجاد می کنند بروی شکل ملکولهای آب تاثیر می گذارد و به تبع آن بر تمام سلولهای موجودات زنده و که غالبا از آب ساخته شده اند نیر تاثیر شگرفی می گذارد.در این زمینه ها تحقیقات واقعا جالبی انجام شده و نتایج شگف انگیزی بدست آمده که بحث درباره آن خود مجال و فرصت مناسب دیگیری را می طلبد.
بیشتر بیماریهای همه گیر و اپیدمی مثل طاعون در سالهایی روی داد ه اند که فعالیتهای خورشیدی در اوج خود قرار داشته اند.


به دوستان علاقمند به این موضوع اکیدا توصیه میکنم این لینک را مطالعه کنند:

    http://www.appinsys.com/globalwarming/gw_part6_solarevidence.htm


بیشتر انقلابها و شورشها و تحولات عظیم سیاسی اجتماعی نیز در این سالها روی داده اند.آخرین آنها را همه ما به یاد داریم.انقلاب ایران و آغاز جنگ ایران و عراق،حمله شوروی به افغانستان،بحران گروگانگیری در ایران و حمله به طبس،جنگ اول سال 1990 عراق و خلیج فارس و یازده سپتامبر 2001 میلادی جزء این دسته از رویدادها هستند.انقلابهای عربی،رکود اقتصادی و سقوط بورسهای جهان و جنبش اشغال وال استریت نیز به این طریق قابل ارزیابی هستند.

مطالعات آماری در آلمان نشان داده است که در روزهای پس از طوفانهای خورشیدی آمار تصادفات رانندگی جهشی 4 برابری داشته است.در آمریکا نیز تحقیقات آماری نشان می دهد که مراجعات بیماران به بیمارستان های روانی در روزهایی که فعالیت شدید خورشیدی وجود داشته،بیشتر بوده است.

بازهم به علت محدودیتی که دارم نمی توانم جزئیات تمام آزمایشها و تحقیقات مختلفی که در این رابطه ارائه شده است را عنوان کنم.توصیه می کنم خودتان کمی به جستجو و مطالعه در این رابطه بپردازید و از میزان کشفیاتی که در این رابطه صورت گرفته است،شگفت زده شوید.

بر خود واجب می دانم تا از آقایان شهریار بحرانی و احمد ارژمند که زحمت ترجمه کتاب ارزشمند" Natural History Of the super Naturals"  را سالها پیش کشیده بوده اند نیز تشکر کنم.
من در این مطالب از کتاب ایشان نیز استفاده فراوانی برده ام.

ان شا الله در قسمت بعدی به تاثیر سایر سیارگان و ستاره ها بر حیات روی زمین و خصوصا انسانها می پردازیم.
با ما باشید.


با تشکر ارسال توسط امین روستا پور

بشقاب پرنده

يوفو

موجودات فضايي