دروازه ستاره ای یا دروازه جهنم- قسمت نهم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

4 پاسخ

 1. l گفت:

  برادر من! این جمله که تعداد راههای رسیدن به خدا به تعداد انسان هاست از معصوم روایت شده (فکر میکنم امام صادق ع) لطفا حتما تصحیح کنید.

  • ُسامان هادی پور گفت:

   سلام . نه دوست من ، این دروغ بزرگ شیطان است … درست است كه هر كسي مي تواند از راهي به خدا برسد لكن بايد طريق بودن آن به سوي خدا معلوم باشد و در نهايت همه به يك راه كه صراط مستقيم است مي رسند زيرا اگر آن راه ها تضمين شده باشند قطعا در آخر به يك نتيجه مي رسند گرچه درجات معرفت و ايمان متفاوت باشد.

   حضرت صادق(ع) در حديثي مي فرمايد: «الصراط المستقيم اميرالمؤمنين(ع)؛ راه راست، امير مؤمنان(ع) است» (تفسير نورالثقلين، ج ۱، ص ۲۱، ح ۹۴).
   و در حديثي ديگر مي فرمايد: «والله نحن الصراط المستقيم؛ به خدا سوگند! ما راه راست و مستقيم هستيم» (همان، ح ۸۹).

   راه يافتن به صراط مستقيم و گام نهادن در راه راست تنها با ارتباط با خداوند و پيوند همه جانبه با حق امکان پذير است: «من يعتصم بالله فقد هدي الي صراط مستقيم؛ هر کس به خداوند تمسک جويد، به راه راست هدايت شده است» (آل عمران، آيه ۱۰۱).

   بزرگترين خطر و مانع در مسير راهرو صراط مستقيم، شيطان و وسوسه هاي رنگارنگ است. او دشمن قسم خورده اي است که در کمين مسافران کوي دوست نشسته آماده است با تور وسوسه و فريب انسان ها را شکار نمايد «لاقعدن لهم صراطکم المستقيم؛ حتما در راه مستقيم تو در کمين بندگانت نشسته ام» (اعراف، آيه ۱۶).

 2. حامد گفت:

  این قسمت واقعا عالی بود ممنون

 3. یاسر گفت:

  عالی بود.
  خدا همه ما را به راه درست هدایت کند و از ظلماتی که دنیا را فرا گرفته بواسطه ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه نجات دهد . ان شاء الله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =