چندی با زمین تخت گرایان – انحنای قابل مشاهده زمین

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

9 پاسخ

 1. .eza®️. گفت:

  خداقوت
  واقعا به همه شبهاتشون پاسخ کامل وعلمی دادین
  ممکنه این جماعت اندک قبول نکنن ولی حتما باعث نجات افراد که در شک زمین شک کردن ومانع از گسترش دروغ و خرافات میشه

 2. -- گفت:

  سلام و احترام خدمت مدیر وبسایت
  بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید خواستم از زحماتتون تشکر کنم، باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد

 3. علی گفت:

  سلام بر شما بزرگوار
  خواستم که ازبه شما بگم که یه چند وقتی هست که دیگه چرا مطلب جدیدی نمیذازین؟
  مطالب قبلی تون همخیلی خوب بود

 4. Behnam گفت:

  بسیار از خواندن این مقاله لذت بردم. از شما تشکر می کنم که با این انشای زیبا حقایق را در اینجا اعلام کردید. مانند تمامی مقالات دیگر شما، این را هم منطقی و علمی یافتم.

  متاسفانه امروزه عده ی زیادی در دنیا به این فرضیه اعتقاد دارند. (میشه گفت بیش از ده ها میلیون نفر!) و به قول خودشان دلایل قانع کننده ای دارند. ویژگی این افراد این هست که دنبال حقیقت نیستند، همان طوری که از طرفداران یک شبه علم انتظار می رود، فقط می خواهند که ادعای به قول خود درست را با روش های کاملا غیر منطقی و غیر علمی به بقیه ثابت کنند. نیازی به داشتن یک مدرک سطح بالا در فیزیک یا هر رشته ی علمی دیگر نیست که به نادرست بودن این فرضیه پی برد. انسان ها امروزه به اینترنت دسترسی دارند و به راحتی هر چه تمام می توانند درباره ی موضوعاتی که شک دارند تحقیق کنند. اگر طرفداران این فرضیه به خود زحمت دهند که از این منبع اطلاعاتی که اینترنت نام دارد، استفاده کنند، خواهند فهمید که این فرضیه باطل است. ولی متاسفانه اکثریت این افراد به دلیل این که این فرضیه منطق آنها را از بین برده، تلاشی برای به دست اوردن حقیقت نمی کنند، و کاملا مطمئن هستند که زمین تخت است. گروهی دیگر از این افراد که متوجه هستند که این فرضیه چقدر متناقض با واقعیت است، تلاش بر این دارند که علم را از ریشه نابود کرده، به طوری که ادعا دارند جاذبه وجود ندارد و هرگونه دستآورد منجمان و فیزیک دانان که فرضیه ی ایشان را نقض کند باطل است. عکس های ناسا دروغین هستند. و هر آنچه تا به حال علم به دست اورده و مطابق مراد زمین تخت گرایان نیست، کاملا باطل هست. دلایل آنها، و انگیزه هایی که برای ناسا و تمامی دانشمندان در این دوران به وجود آورده اند که این دروغ را میان عام پخش کنند، اصلا منطقی نبوده. همان طور که یک تئوری توطئه ی دیگر انتظار می رود. مشخص است که این افراد روشی علمی و منطقی را انتخاب نکرده اند. فقط می خواهد حرف خود را اثبات کنند، و اصلا برایشان مهم نیست که از چه روشی استفاده کنند. تنها دلیل ناسا برای دروغ گفتن، تنها انگیزه انیشتن و تمام نابغه های دیگر که به عنوان شخصیت ها و فیزیک دان های برجسته شناخته می شوند برای داخل کردن دروغ در علم، برای زمین تخت گرایان این است که انها حرقی خلاف عقاید ایشان زده اند، و به این دلیل این تئوری توطئه را بیان می کنند. امروزه متاسفانه مردم به دولت هایشان بدگمان اند و این می تواند دلیلی باشد که به ساختن این فرضیه های کاملا غیر منطقی و ساخته شده توسط تصورات عده ای از مردم روی می اورند.
  حتی اگر شما انها را به فضا بفرستید و خودشان از فضا کروی بودن زمین را ببینند، باز هم مطمئن باشید که از ادعای خود دست نمی کشند. این ها دنبال حقیقت نیستند و فقط به دنبال اثبات ادعای باطل خودشان برای واقعیت دلایل غیر منطقی می آورند. چون بحث توطئه در این جا هست، هنگامی که کروی بودن زمین را ببینند، به راحتی می توانند ادعا کنند که دولت آنها را هیپنوتیزم کرده است. و یا اینکه دولت در حال کنترل مغر آنها است و اجازه دیدن حقیقت را نمی دهد. مشخص است که وقتی شما به دنبال اثبات یک فرضیه هستید و دلایل و شواهد علمی و منطقی را دنبال نمی کنید، فقط سعی دارید که حرف خود را بزنید و واقعیت را نادیده بگیرید.
  امیدوارم که نقدهای شما را راجب فرضیه های غیر منطقی و غیر علمی که زاده ی تخیل عده ای از مردم در جوامع امروز هست را باز هم شاهد باشم. واقعا جواب ها و مطالب بسیار مهمی را راجب این فرضیه ها بیان داشتید. بنده به شخصه از شیوه ی شما در بیان این توضیحات لذت بردم، حتی اگر من یک زمین تخت گرا بودم، نوشتار و مطالب شما به تنهایی از زیبایی خواصی بهره مند است و چه بهتر که منطق قوی ای نیز در پشت آن نهفته است. امیدوارم که این مطالب عده ای رو از خواب غفلت و شکاکی زیاد بیرون بیاورد. با آرزوی موفقیت برای شما!

 5. ali گفت:

  با سلام. اگر ایستگاه فضایی واقعیت دارد و با سرعت ۲۷ هزار کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است چگونه ممکن است فضاپیما به آن متصل شود تا به ایستگاه منتقل شوند. تصور چنین سرعتی خیره کننده است و به نظر من تصور اینکه یک فضاپیما به یک ایستگاه متصل شود در چنین سرعتی خیلی بعید است. درباره مسیر ارسال موشک تا ایستگاه کلیپی را دیده ام اما هیچ توضیحی درباره لحظات آخر و اینکه چگونه ممک است با چنین سرعتی عملیات اتصال را انجام داد چیزی گفته نشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =